23.03.2022
Genel Müdürümüz Bekir KARACABEY Enstitü Müdürlüğümüzü Ziyaret Etti

Orman Genel Müdürümüz Sayın Bekir Karacabey “21 Mart Dünya Ormancılık Günü ve Haftası" münasebetiyle gerçekleştirdiği ziyaretlerde, Enstitü çalışmalarını ve okaliptüs türünde yapılan Ar-Ge çalışmalarını yerinde incelemek ve Okaliptüs Müzesini görmek üzere Enstitümüzü ziyaret etti.

Genel Müdürümüze Basın Müşaviri Mümin Döngez, Mersin Orman Bölge Müdürü Kenan Akduman, Adana Orman Bölge Müdürü Mahmut Yılmaz, Bölge Müdür Yardımcıları, Tarsus Orman İşletme Müdürü Muhammed Köse ve şeflerinin eşlik ettiği ziyarette, Enstitü Müdürü Abdulkadir Yıldızbakan, Enstitü Müdür Yardımcısı Mustafa Albayrak, başmühendisler, mühendisler ve personel tarafından karşılanan Genel Müdürümüz Bekir Karacabey Enstitü Müdürlüğü makamına geçerek bir süre sohbet etti.

Konferans salonunda Enstitü Müdürü Abdulkadir Yıldızbakan tarafından enstitü tanıtımı ve çalışmaları hakkında bir sunum yapıldı. Enstitü Müdürlüğü çalışmalarını içeren brifing dosyası sunularak ziyaretleri için Orman Genel Müdürü Bekir Karacabey'e teşekkür eden Enstitü Müdürümüz, Ar-Ge için ekip ruhu ve disiplin ile çalıştıklarını belirterek Enstitümüzce yürütülen çalışmalar hakkında bilgi verdi. Dr. Celal Taşdemir, okaliptüs türünde yapılan ıslah çalışmaları ve uygulamaya aktarım konularında sunum yaptı.

Ardından Enstitümüzdeki Okaliptüs Müzesi'ni gezen Orman Genel Müdürü Bekir Karacabey'e okaliptüs ormanının kuruluş sürecini anlatan “Rhegma Gölünden Bataklığa, Bataklıktan Okaliptüs Ormanına Dönüşümün Ekolojik Öyküsü" başlıklı poster hediye edildi.

Orman Genel Müdürlüğünün büyük bir aile olduğunu belirten Genel Müdürümüz Bekir Karacabey; “Enstitü de 1939 yılından bugüne kadar yapılmış olan çok kıymetli çalışmaların sonuçlarını ve geçmişte her türlü zorluğa rağmen Türk ormancısının her halükârda başarmaya odaklanmış azminin tarihi sürecine şahitlik etmekten onur ve gurur duydum. İnanıyorum ki buradaki çalışmalara şahit olan her vatandaşımızın geleceğe daha ümitle bakacak, her orman çalışanı da meslek büyüklerinin elde ettiği bu başarıyı görerek kendisi de her türlü zorluğun üstesinden gelecek azmi bulacaktır. Kuruluşundan bugüne kadar emeği geçen tüm meslektaşlarımı ve şu an görevde bulunan mesai arkadaşlarımı tebrik ediyorum" dedi.

Enstitü Müdürlüğü tarafından yürütülen çalışmalardan duyduğu memnuniyeti ifade eden Orman Genel Müdürümüz Bekir Karacabey iyi niyet ve başarı dileklerinin ardından Enstitüden ayrıldı.

​ Yazdır