26.03.2022
Mersin Valisi Ali İhsan SU Enstitümüzde

“Karabucak Okaliptüs Ormanı Ekoturizm Alanının" açılışı ve sonrası yapılan yürüyüşten sonra, Doğu Akdeniz Ormancılık Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü yerleşkesinde düzenlenen kahvaltı etkinliğine katılan Mersin Valisi Ali İhsan Su ve Eşi Zeliha Su'ya, Mersin Milletvekilleri Ali Cumhur Taşkın, Zeynep Gül Yılmaz, Tarsus Kaymakamı Kadir Sertel Otçu, Mersin Orman Bölge Müdürü Kenan Akduman, Doğu Akdeniz Ormancılık Araştırma Enstitüsü Müdürü Abdulkadir Yıldızbakan il ve ilçe kurum müdürleri ile Mersin Orman Bölge Müdür Yardımcıları ve Şube Müdürleri, Tarsus Orman İşletme Müdürü Muhammet Köse, kamu kurum yöneticileri ve Mersin Orman Bölge ve Enstitü Müdürlüğümüzde görev yapan personelimiz aileleri ile bir araya geldi.

Etkinlik kapsamında geldiği Enstitü de bulunan “Okaliptüs Müzesi" gezen Vali Su ve Eşi Zeliha Su beraberindeki heyete Enstitü çalışmaları ve Karabucak tarihçesi hakkında bilgiler verildi. Ayrıca, Vali Su günün anısına müze özel defterini imzaladı.

Yapılan çalışmalar ve etkinliklerden memnuniyeti ifade eden Vali Su iyi niyet ve başarı dileklerinin ardından Enstitüden ayrıldı.​Yazdır