11.05.2022
Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Orman Fakültesi ile Toplantı Yapıldı

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Orman Fakültesi ile Enstitü Müdürlüğümüz teknik personeli ve Fakültemiz hocalarının katılımıyla 10.05.2022 tarihinde KSÜ Orman Fakültesini ziyaret ettik.

Orman Fakültesi toplantı salonunda Dekanımız Prof. Dr. Hasan SERİN, fakülte hocalarımız, Enstitü Müdürümüz Abdulkadir YILDIZBAKAN, Enstitü Müdür Yardımcısı Mustafa ALBAYRAK, Başmühendisler ve mühendislerin katılımıyla toplantı yapıldı.

Toplantıda Enstitü Müdürlüğümüzün tanıtımı ve faaliyetlerimiz hakkında bir sunum yapılarak, yeni alınacak projelerde izlenen yol hakkında bilgi verildi. Sunum sonrası devam eden projelerin içeriği, 2022 yılı itibariyle biten ve yeni alınan (2022 yılı) araştırma projeleri hakkında karşılıklı fikir alışverişi ve yapılacak çalışmalarda Enstitü, Bölge Müdürlüğü ve Sütçü İmam Üniversitesi Orman Fakültesi iş birliğinin faydalı olacağı konusunda görüş birliğine varıldı.

Enstitü Müdürü Abdulkadir YILDIZBAKAN uygulamaya destek ve çözüm üretebilme adına ortak çalışmalara daha çok ihtiyaç duyulduğunu ve disiplinler arası çalışmanın daha fazla çözüm odaklı olduğunu ifade etti. YILDIZBAKAN Orman Fakültemizle bu tür toplantıların sıklaştırılması gerektiğini belirterek ve hocalarımızın göstermiş oldukları yakın ilgi ve alakaya teşekkürlerini iletti.

Fakülte Dekanımız Prof. Dr. Hasan SERİN ise Ormancılık Araştırma Enstitüsü ve Orman Fakültesinin karşılıklı bilgi aktarımının gerekli olduğunu söyleyerek, sorunlara birlikte daha çözüm odaklı çalışmalarla cevap verilebileceğini, Enstitü Müdürlüğümüzün yapmış olduğu ziyaretten duydukları memnuniyeti belirterek, birlikteliğin önümüzdeki süreçte yeni çalışmalarla daha da arttırılması konusunda görüş birliğine varılarak dilek ve temennilerle toplantı sona erdi.​Yazdır