24.02.2022
2022 Yılı AİG Sonrası Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

Orman Genel Müdürlüğümüz bünyesinde faaliyet gösteren 12 Ormancılık Araştırma Enstitüsü Müdürlüklerince yürütülen araştırma projelerinin yıllık değerlendirilmesinin yapıldığı “Araştırma İhtisas Grupları (AİG) Toplantısı" 07-11 Şubat 2022 tarihleri arasında yaşanan COVİD-19 salgını nedeniyle çevrimiçi olarak zoom üzerinden yapıldı. Toplantıya Orman Genel Müdürü Bekir KARACABEY ve Genel Müdür Yardımcıları, Dış İlişkiler Eğitim ve Araştırma Daire Başkan Yardımcısı Mehmet KOÇYİĞİT, Orman Genel Müdürlüğümüzün Daire Başkanları, Üniversitelerden Akademisyenler, İlgili Diğer Kamu Kurumları ve Sivil Toplum Kuruluşlarının temsilcileri, Ormancılık Araştırma Enstitüsünden Araştırmacılar katıldı.

Toplantılara Enstitü Müdürlüğümüz 2 adet yeni alınan, 2 adet sonuçlanan, 1 adet ara sonuç raporu ve 10 adet devam eden proje olmak üzere 15 adet proje ile katıldı.

AİG sonrası, Enstitü Müdürlüğümüze ait projelerinin raporları ile 2022 yılı hedef ve programının görüşüldüğü ve Ar-Ge faaliyetlerinin durumunu gözden geçirmek üzere Enstitü Müdürü Abdulkadir YILDIZBAKAN başkanlığında yapılan toplantıya, Enstitü Müdür Yardımcısı Mustafa ALBAYRAK, Başmühendisler ile mühendislerin katılımlarıyla A. Gani GÜLBABA konferans salonunda toplantı yapıldı. Toplantıda projeleriler ile diğer çalışmalar irdelenerek, karşılaşılan sorunlar ve çözüm önerileri değerlendirildi. Ayrıca AFAD Farkındalık Eğitimi ile ilgili sunum yapıldı.

Toplantı genel değerlendirme sonrası toplantıya katılım sağlayan herkese teşekkür edilerek, 2022 yılında yapacağımız Ar-Ge faaliyetlerimizin bölgemiz, ülkemiz ve teşkilatımız için hayırlara vesile olması dilek ve temenniler alınarak kapanış yapılmıştır.​Yazdır